Scroll to top

KDY A JAK APLIKOVAT
STREPTOKILL?

Čím dříve začnete v případě akutní angíny aplikovat Stereptokill, tím dříve mu umožníte redukovat počet streptokoků a zvrátit průběh nemoci. Rozvoj streptokokové angíny při tom bývá často velmi rychlý, takže pouhé hodiny můžou znamenat, že se angína nedostane do těžkého stádia, ve kterém hrozí komplikace, jako nemožnost polykání, dušení a další.

Kdy a jak aplikovat streptokill?

KDY APLIKOVAT?

I v případě, kdy Streptokill používáme preventivně je rychlost velice důležitá. Aplikace při každém nepatřičném pocitu v krku znamená, že výrazně snížíme šanci streptokoka angínu způsobit a pokud k zánětu přeci jen dojde, měl by být výrazně oslaben.

Pokud škrábání v krku není způsobeno bakteriemi, ale má virový původ, užitím Streptokillu rozhodně také nepochybíme. Streptokill sice nebude působit bezprostředně na viry, se kterými si musí vždy poradit náš imunitní systém, ale i tak pomůže dezinfikovat a chránit hrdlo před škodlivými produkty virové infekce. 

V každém případě je ale rychlost aplikace velmi zásadním faktorem, i proto je Streptokill dodáván v cestovním balení, aby se dal jednoduše nosit při sobě.

Z dalších časových hledisek je Streptokill vhodné aplikovat v době, kdy je zajištěn co nejdelší účinek bez dalších vnějších vlivů, tj. v případě angíny, nikoliv před jídlem nebo pitím, které by Streptokill v hrdle redukovaly, což by samozřejmě snížilo jeho účinek.

Intervaly, ve kterých Streptokill aplikujeme, je vhodné přizpůsobit intenzitě zánětu, tzn., čím silnější je angína, tím častěji Streptokill aplikujeme. V případě silné akutní angíny se tak může jednat až o 4 vstřiky 20 krát denně, což může znamenat i aplikaci každých 30 minut, vzhledem k tomu, že v době spánku aplikaci samozřejmě neprovádíme. Naproti tomu, při doléčování angíny v průběhu cca 2 týdnů po odeznění akutních příznaků, stačí aplikovat několikrát za den, později třeba i jen jednou před spaním. U preventivního užití při nepatřičném pocitu v krku, by měl dokonce stačit jediný vstřik, případně jeden vstřik na každou mandli, a pokud nepatřičný pocit zmizí, pak už aplikaci vůbec nemusíme opakovat.

JAK APLIKOVAT?

V případě angíny Streptokill nanášíme za pomocí ústního aplikátoru stříknutím přímo na krční mandle. Po vstříknutí je v každém případě dobré polknout, aby se Streptokill na mandlích rozprostřel.

Obzvláště po delším spánku můžeme Streptokill použít k vykloktání. Za tímto účelem vezměte malou skleničku, otočte ústní aplikátor směrem dolů do skleničky a Streptokill do skleničky 20x stříkněte. Potom do skleničky přidejte jednu kávovou lžičku vody, čímž zajistíte optimální zředění a následně vykloktejte. Po vykloktání je ovšem přesto vhodné aplikovat i neředěný Streptokill vstříknutím přímo na mandle.

Při přípravě roztoku ke kloktání Streptokill neotevírejte, ale potřebné množství odstříkněte skrze aplikátor. Otevřením lahvičky by mohlo dojít ke zvýšené oxidaci části účinných látek a zbytečné ztrátě části jejich vlastností.

Nejnovější zkušenosti pacientů

×Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.