Mandle

Co jsou mandle?

Krční mandle jsou oválně tvarované tkáně v zadní části hrtanu, kde díky svým lymfocytům a dalším imunitním buňkám, slouží jako významné filtry odchytávající viry a bakterie, které se snaží dostat do našich těl skrz ústa či nos. Zároveň mandle vyrábějí protilátky, které pomáhají v boji proti těmto vetřelcům.
Pokud se bakterie na mandlích uchytí a není jimi zlikvidována, pak zde může zpqííůsobit zánět, tedy angínu.

V našich tělech se nachází 3 typy mandlí. Dvě již zmíněné KRČNÍ MANDLE umístěné v zadní části hrtanu, dále jedna nacházející se v zadní části nosohltanu, která se nazývá NOSNÍ MANDLÍ a poslední jsou mandle v zadní části jazyku nazývající se LINGUÁLNÍ MANDLE.

Pokud trpíte častými infekcemi mandlí resp. často se opakujícími angínami, pak je pravděpodobné, že Vám Váš ošetřující lékař doporučí chirurgické odstranění mandlí, takzvanou tonsilektomii. Je sice pravda, že silně a chronicky devastované mandle ztrácí svou funkci a působí spíše jako zdroj infekce než její likvidátor nicméně, i silně poškozené a deformované mandle se dají vyčistit, uzdravit a obnovit jejich funkce.

Obzvláště za použití Streptokillu je tato mise velmi reálně splnitelná a jak dokazují mnohé zkušenosti pacientů, jeho odpovědným používáním při každém nepatřičném pocitu v hrdle je i rekonvalescence silně poškozených mandlí reálná v řádu několika měsíců. Odpovědným používáním je při tom myšlena především okamžitá aplikace. Streptokill je proto třeba nosit při sobě a aplikovat ho okamžitě, jakmile Vás začne, byť jen nepatrně, tzv. škrábat v krku. Dokonce i když máte jen pocit, že není v krku něco v pořádku, ihned Streptokill aplikujte, věřte totiž, že Vaše pocity jsou většinou správné a s aplikací není záhodno otálet. I kdybyste se pletli a použili Streptokill na zdravé mandle, tak tím vůbec nic nepokazíte.

Předejdeme-li včas rozvinutí infekce, poskytneme mandlím prostor pro setrvalé zlepšování jejich stavu a funkce, ke které jsou určeny. Mandle se tak časem pročistí a na zdravějších mandlích budou nové infekce nejen méně časté, ale především budou mít podstatně menší šanci přežít a prosperovat.

Číst víceMéně